Nedidelė užrašų knygelė Gyvenimo medis, juodos spalvos, 10*8*1cm

5,49 

Nedidelė užrašų knygelė Gyvenimo medis, juodos spalvos, 10*8*1cm

Užrašinė iš Lokta popieriaus, pakietintu viršeliu ir 50 tuščių puslapių.

  • Rankų darbo;
  • Telpa delne – 10*8*1cm
  • Ekologiška;
  • Pagaminta Nepale.

Lokta popierius:
Lokta popierius gaminamas iš Himalajuose augančio Daphne krūmo (nepalietiškas pavadinimas: Lokta) žievės. Žievė natūraliai atauga ir laikui bėgant gali būti vėl nuimama, nepažeidžiant krūmo. Tvarus derliaus nuėmimo būdas.

„Lokta“ popieriaus gamyba yra senas Nepalo meistriškumas. Šiuo metu popierių gamina daugiausiai neraštingos Nepalo moterys, kurios taip gali pasirūpinti savimi ir savo šeima.

Gyvenimo medis vienija įvairias religijas ir kultūras, nes per jį atsispindi visatos struktūra, dvasinis augimas, nemirtingumas ir žmogaus ryšys su gamta bei dieviškuoju pasauliu.

Liko 5

Gyvenimo medis yra vienas iš seniausių ir universaliausių simbolių pasaulio religijose ir mitologijose. Jis simbolizuoja gyvybės kilmę, ryšį tarp dangaus, žemės ir požemio bei visatos harmoniją. Šis simbolis aptinkamas beveik visose pasaulio kultūrose ir religijose, kuriose jam priskiriama daugybė prasmių ir reikšmių.

Gyvenimo medis įvairiose religijose ir kultūrose

1. Krikščionybė Krikščionybėje Gyvenimo medis minimas jau pirmojoje Biblijos knygoje – Pradžios knygoje. Pasakojama apie Edeno sodą, kuriame augo du ypatingi medžiai: Gyvenimo medis ir Gėrio bei Blogio Pažinimo medis. Gyvenimo medis simbolizuoja nemirtingumą ir amžinąją gyvybę, o prieiga prie jo buvo uždaryta po Adomo ir Ievos nuopuolio. Krikščionybėje šis medis taip pat siejamas su amžinu gyvenimu, kurį galima atgauti per Jėzų Kristų, todėl jis dažnai vaizduojamas kaip dvasinės gyvybės ir išganymo simbolis.

2. Judaizmas Judaizme Gyvenimo medis arba Etz Chaim (hebrajų k. עץ חיים) turi gilią reikšmę. Jis simbolizuoja Torą, žydų Šventąjį raštą, kuris vadinamas „Gyvenimo medžiu tiems, kurie jos laikosi“. Šis medis taip pat siejamas su kabala, kur Gyvenimo medis yra pagrindinė kabalistinės sistemos struktūra, atspindinti visatos ir žmogaus kūno energijų sąsajas. Kabaloje Gyvenimo medis yra dvasinio augimo ir sąmonės vystymosi kelias, jungiantis žmogų su Dievu.

3. Islamas Islame taip pat randamas Gyvenimo medžio motyvas, vadinamas Tūbā. Tūbā yra rojus, kuris laukia teisiųjų. Manoma, kad šis medis auga Rojaus sode ir teikia amžiną malonumą tiems, kurie pateks į rojų po teismo dienos. Islamo tradicijoje medis taip pat atspindi dvasinę augimą ir ryšį su Alachu.

4. Senovės Egiptas Senovės Egipte Gyvenimo medis simbolizavo dieviškąjį tvarką ir atgimimą. Egiptiečiai tikėjo, kad dievai gyvena medžiuose, o medžiai gali būti gyvenimo ir mirties jungtis. Sykomoras, svarbiausias Egipto medis, buvo laikomas šventu medžiu, ir jis dažnai minimas Egipto mitologijoje, kur gyvybės deivės siūlo vaisių iš šio medžio kaip gyvybės ir vaisingumo dovaną.

5. Skandinavų mitologija Vikingų mitologijoje Gyvenimo medis yra žinomas kaip Yggdrasil, didžiulis, visą pasaulį apimantis pelenas, jungiantis devynias pasaulio sferas. Šis medis siejamas su pasaulio struktūra, egzistencija ir gyvenimo ciklu. Ant jo šakų ir šaknų gyvena dievai, milžinai ir kiti mitologiniai padarai. Yggdrasil yra amžinas, tačiau jis nuolat patiria tiek dvasinę, tiek fizinę kovą, simbolizuodamas pasaulio trapumą ir jo atsinaujinimą per Ragnaroką – pasaulio pabaigą ir atgimimą.

6. Budizmas Budizme Bodhi medis (Ficus religiosa) yra vienas švenčiausių objektų, nes po šiuo medžiu princas Siddhartha Gautama patyrė nušvitimą ir tapo Buda. Todėl Budizme Gyvenimo medis dažnai siejamas su nušvitimu, dvasiniu pabudimu ir amžina išmintimi. Tai yra meditacijos simbolis ir dvasinės kelionės į save metafora.

7. Induizmas Induizme Gyvenimo medis, arba Ašvattha, laikomas šventu medžiu ir dažnai minimas Vedų bei kitų senųjų raštų tekstuose. Bhagavadgitoje Ašvattha medis apibūdinamas kaip amžinas ir nesunaikinamas, su šaknimis, išsidriekusiomis aukštyn į dangų ir šakomis, besileidžiančiomis žemyn. Tai simbolizuoja kosminę tvarką ir dvasinį ryšį tarp dangaus ir žemės.

8. Senovės Mesopotamija Senovės Mesopotamijos civilizacijose, tokiose kaip šumerai, gyvenimo medis taip pat buvo svarbus simbolis. Jis siejamas su vaisingumu, dievų globa ir visatos struktūra. Šumerų mitologijoje medžiai, ypač datulių palmės, simbolizavo gyvybės tęstinumą ir dieviškąją galią.

Simbolinė Gyvenimo medžio reikšmė

Gyvenimo medis daugelyje religijų ir kultūrų yra sujungimo simbolis. Jis atspindi ryšį tarp skirtingų pasaulio sferų: dangaus, žemės ir požemio. Medžio šaknys simbolizuoja praeitį, medžio kamienas – dabartį, o šakos – ateitį, todėl medis taip pat vaizduoja laiko tėkmę ir gyvenimo ciklus. Be to, medis simbolizuoja vaisingumą, atsinaujinimą, dvasinį augimą ir amžinybę.

Gyvenimo medis taip pat yra gyvybės šaltinio simbolis – jis suteikia vaisius, kurie maitina kūną ir dvasią. Be to, jis dažnai siejamas su nemirtingumu, nes medžiai ilgai gyvena ir atsinaujina, kasmet išsprogsta nauji lapai, o tai tampa amžino gyvenimo metafora.