fbpx

Žvakių priežiūra

Dagties padėtis

Kodėl žvakių priežiūra yra svarbu?

Norint, kad žvakė degtų gražiai ir tolygiai, o vaško išsilieti tikimybė būtų kuo mažesnė – labai svarbi dagties padėtis.

Dagtis visada turi būti žvakės centre (išskyrus žvakes su keliomis dagtimis).

Jei dagtis bus palinkusi į kažkurią pusę, sienelės įšils ir lydisis nevienodai. Padidėja vaško išsiliejimo tikimybė.

Dagties padėtis
žvakių priežiūra


Dagties trumpinimas

Dagties ilgis lemia, kaip gerai ir kaip ilgai degs Jūsų žvakė.

Jei dagties netrumpinsite prieš kiekvieną žvakės uždegimą iki 3-5 mm. liepsna bus didesnė – žvakė sudegs greičiau. Vadinasi, turėsite mažiau laiko ja pasimėgauti.

Netrumpinant dagties ant jos gali susidaryti „grybo“ formos suodžių sankaupos, liepsna gali imti šokinėti, o žvakė smilkti.

Degimo laikas

Žvakę reikėtų rinktis pagal jos naudojimo- deginimo laiką.

Jei vidutinio storumo ar storą žvakę tiek figūrinę, tiek inde deginsite mažiau nei 3-4 val. – susidarys šuliniai, kadangi per trumpesnį laiką šiluma nepasiekia išorinių žvakės sienelių ir vaškas neišsilydo.

Vaškas turi atmintį. Jei pirmą kartą žvakę deginsite per trumpai ar paliksite per trumpą knatą – degindami kitą kartą turėsite susidariusį ir gilėjantį šulinį.

Rekomenduojama didesnę žvakę deginti maksimaliai ~4-4,5 val., ją užgesinti, leisti vaškui atvėsti ir sustingti, esant reikalui truputi paspausti vašką į vidų, patrumpintį dagtį ir tada vėl galima uždegti.

Norėdami dar ilgiau mėgautis žvake – įdėkite ją į žvakidę/vazelę. Dugne susikaupęs vaškas gali net padvigubinti žvakės degimo laiką.

Dagties padėtis
žvakės dydis

Žvakės dydis

Jei renkatės aromatinę žvakę – apgalvokite, kokioje patalpoje ją deginsite. Kadangi maža žvakė didelėje patalpoje nepaskleis tokio ryškaus kvapo, kokio galbūt tikitės. Ir priešingai – didelė žvakė mažoje patalpoje gali skleisti per stiprų kvapą.


Saugus žvakių deginimas

  • Jei žvakė turi papildomus dekoratyvinius elementus (žiedlapiai, apsauginiai dangteliai, etiketės ir panašiai), prieš ją uždegant – nuimkite šias detales.
  • Prieš uždegant žvakę, patrumpinkite dagtį, jis neturėtų būti ilgesnis nei 10 mm.
  • Prieš uždegant žvakę įsitikinkite ar šalia žvakės nėra lengvai užsiliepsnojančių daiktų (popieriaus, knygų, užuolaidų, elektros laidų, plastiko, kilimų ir kt.), įvertinkite, kad šalia esantys daiktai gali įkaisti ar pradėti lydytis nuo karštos žvakės liepsnos.
  • Pasirūpinkite kad paviršius ant kurio statote žvakes būtų nedegus ir stabilus. Įsitikinkite ar žvakės indas nepažeistas, neįtrūkęs. Jei deginsite ne vieną, o kelias žvakes, rekomenduojama tarp jų palikti 10 cm tarpą.

  • Rekomenduojame deginti žvakes išvėdintoje patalpoje. Tai leis jums mėgautis maloniais žvakių aromatais. Tačiau patalpoje neturėtų būti skersvėjų. Atidarytas langas gali turėti įtakos netolygiam žvakės degimui, taip pat vėjas gali nupūsti kibirkštis prie kitų daiktų ir sukelti gaisrą. Deginkite žvakes uždaroje patalpoje.
  • Nepalikite degančios žvakės be priežiūros.
  • Prieš išeidami iš patalpos užgesinkite žvakes ir įsitikinkite ar dagtis nesmilksta.
  • Užgesinti žvakes saugiausia specialiu tam skirtu gaubtuvėliu.
  • Nelieskite ir neneškite degančios žvakės.
  • Jei norite žvakę pernešti į kitą patalpą, užgesinkite ją ir tik tada perneškite.
  • Laikykite žvakes vaikams ir gyvūnams nepasiekiamoje vietoje.